Malta

Malta

Słoneczna wyspa na Morzu Śródziemnym, gdzie słońce świeci przez 300 dni w roku. Przez kilkaset lat siedziba sławnego rycerskiego Zakonu Kawalerów Maltańskich. Miejsce pobytu Św. Pawła, gdy u wybrzeży Malty rozbił się przewożący go w jego drodze do Rzymu okręt. W czasie II Wojny Światowej „niezatapialny lotniskowiec”, wykorzystywany jako baza aliantów w ich walce z Niemcami i Włochami. Valetta, najdalej wysunięta na południe stolica europejska, jest jednocześnie jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Na sąsiedniej wyspie Gozo znajdują się świątynie megalityczne, starsze od piramid egipskich.

Grotto_zdjecie

Oprócz zabytków, ten najmniejszy kraj Unii Europejskiej oferuje także odwiedzającym go gościom możliwość wypoczynku na plaży, kąpieli w w krystalicznie czystych wodach Morza Śródziemnego (m. in. nad Blue Lagoon i Crystal Lagoon na sąsiedniej wyspie Comino) czy wizyt w jaskiniach i zatokach skalistego wybrzeża wyspy.

Z miejsc wartych odwiedzenia można wymienić m.in.:

- Valetta - stolica kraju otoczona wysokimi murami obronnymi, Pałac Wielkiego Mistrza, Konkatedra Św. Jana, ogrody Barrakka, zatoka i port Grand Harbour, fort St. Elmo

- Mdina - dawna stolica kraju z cytadelą na wzgórzu i przedmieściem Rabat z podziemnymi katakumbami

- największa na wyspie piaszczysta plaża nad Melieha Bay

- klify Dingli, jaskinia i most skalny Blue Grotto

Spośród atrakcji dodatkowo płatnych można wybrać m.in.:

- całodzienny rejs statkiem wycieczkowym po morzu na sąsiednie wyspy Comino i Gozo

- Medditeraneo Park z pokazami z udziałem delfinów, lwów morskich i papug

- park wodny Splash & Fun Water Park

- Popeye Village – dawny plan filmowy, przekształcony w park rozrywki nad zatoką Anchor Bay


Wszelkie sugestie i propozycje dotyczące punktów programu nieujętych w powyższym zestawieniu, a będących w kręgu zainteresowania grupy, zostaną oczywiście uwzględnione w przygotowaniu programu zwiedzania. 

Oferta Specjalna

Londyn - oferta specjalna

Londyn (2 dni)

Najsłynniejsze zabytki miasta, znane na całym świecie symbole stolicy Imperium Brytyjskiego, m. in. Buckingham Palace, Tower of London, Westminster, Big Ben, Tower Bridge, Trafalgar Square, Kensigton Palace i inne

Oriz od 590,00 zł

Skontaktuj
się z nami

Barbakan 2a/11 71-028 Szczecin tel: 91 818 38 46 e-mail: [email protected]